Επιβλητική νίκη για τους Παίδες του «ΝΟΥΣ», δεν τα κατάφεραν οι Γυναίκες

Η μεγάλη σε έκταση νίκη των Παίδων του «ΝΟΥΣ» κόντρα στον Αίολο Αγυιάς ήταν το αποτέλεσμα που ξεχώρισε από τους αγώνες του Σαββατοκύριακου για τα τμήματα υποδομών του Προμηθέα. Από την άλλη, οι Γυναίκες του συλλόγου, μετά τον θρίαμβο της πρεμιέρας, γνώρισαν την πρώτη φετινή τους ήττα στο πρωτάθλημα της Α2, καθώς δεν κατάφεραν να προβάλλουν αντίσταση στην άκρως ποιοτική ομάδα της Τερψιθέας.

Η γυναικεία ομάδα του Προμηθέα δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική στην Γλυφάδα και γνώρισε βαριά ήττα από την Τερψιθέα (96-32) σε ένα παιχνίδι που δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής, αφού η διαφορά δυναμικότητας φάνηκε πολύ μεγάλη μεταξύ των δύο ομάδων. Από το πρώτο δεκάλεπτο του ματς, τα κορίτσια του Νίκου Νάκη έμειναν πίσω στο σκορ με 32 πόντους διαφορά (36-4) και ως εκ τούτου, το υπόλοιπο ματς ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις Πατρινές να γνωρίζουν την πρώτη φετινή ήττα στη σεζόν.

Στο πρωτάθλημα Εφήβων της Β’ Κατηγορίας, ο Προμηθέας 2014 (2), μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με αμφίρροπη εξέλιξη και σκληρές μάχες επικράτησε του ΠΑΣ Ναυπάκτου (55-48), σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Promitheas Park».

Τέλος, σπουδαία νίκη πέτυχε η παιδική ομάδα του «ΝΟΥΣ» απέναντι στον Αίολο Αγυιάς (84-25). Οι νεαροί «Προμηθείς» έπιασαν πολύ υψηλά στάνταρ απόδοσης από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα και έφτασαν σε μια ευρεία νίκη, δείχνοντας εξαιρετική νοοτροπία για ένα ακόμα παιχνίδι και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας, όντας αήττητοι.